SMTube

Przeznaczeniem jest wyszukiwanie filmów na YouTube i ich oglądanie – z pominięciem przeglądarki – w skojarzonym odtwarzaczu.

Najpierw sprawdziłem jak wygląda program pod Windows – plik instalacyjny to niecałe 18 MB (w tym zawiera się program SMPlayer). Pod AmigaOS niestety trzeba zainstalować najpierw Qt – instalację opisałem tutaj => link

.

Instalacja

Chcę podkreślić fakt że SMTube jest jednym z nielicznych które widnieją na oficjalnych stronach projektów z pozycją AmigaOS:

smtube1

Po instalacji i skonfigurowaniu Qt – instalujemy SMTube.

Link do wspomnianej strony: http://smplayer.sourceforge.net/en/smtube

Tam leży archiwum z instalką.

.

Tak prezentuje się program po uruchomieniu:

smtube2

Czas na ustawienia SMTube: 

smtube3

Recording  -nagrywanie

Save to this folder – wybieramy katalog, gdzie program ma zapisywać ściągnięte pliki wideo

Quality – jakość, tu nagrywania, polecam 360p (mp4)

Playback – Odtwarzanie

Quality – jakość, tu odtwarzania, również polecam 360p

Standard Feeds– tu ustawia się kanał, czyli:

Region – kraj i Period – częstotliwość; na podstawie tych ustawień będą dobierane propozycje filmów

.

W działaniu wygląda to tak:

smtube4a

Miałem jakiś „ficzer” związany z programem SGrab i na zrzucie wyżej nie widać filmiku (coś jak dawniej problem pod Windows ze zrobieniem zrzutów z gier które używały DirectX). Zapewniam że filmik chodził płynnie.

Jeśli chodzi o opcje – w menu kontekstowym zawarte jest:

Play video – odtwórz wideo

Record video – zapisz wideo

Watch on YouTube – oglądnij na You Tube; wiąże się to z uruchomieniem przeglądarki

Copy link – kopiuj link

smtube6a

Widoczny na zrzucie poprawnie pobrany filmik w mp4. Niestety ten filmik nie poszedł płynnie (ściągnąłem w za wysokiej rozdzielczości).

.

Jeszcze okienko pobierania plików:

smtube5

.

Czy wersja amigowa jest gorsza? Czy są różnice, a jeśli tak – to jakie?

Nie jest to program popularny na PC i może większość z was chciałaby wiedzieć – bez instalowania pod Windows – czy są różnice, czy nasza wersja jest jakaś gorsza.

Są różnice. U mnie na PC nie mam możliwości ustawienia oddzielnie parametrów filmów dla nagrywania i odtwarzania. Domyślnie filmy odtwarzane są przez SMPlayer. Nie mam w tle tego okna w trybie tekstowym. To są trzy rzeczy które rzuciły mi się w oczy pod Windows. Według mnie nie są to cechy które pozwalają określić że któraś wersja jest gorsza. Jest troszkę inaczej.

.

Podsumowanie

Program po prostu działa jak należy. Pod warunkiem że operujemy na niskich rozdzielczościach, czyli standardowych póki co dla You Tuba – 360. Zarówno odtwarzanie strumienia danych jest płynne, jak i ściągniętych filmów. Niestety o nawet zwykłym HD 720 należy zapomnieć. Odnoszę się do swojej konfiguracji – z pewnością na lepszych komputerach będzie lepiej.

Najważniejszy plus – dostępna zawartość YouTube bez konieczności posiadania Flasha (bo go nie mamy). Kolejny plus – który pozostanie aktualny nawet jak OWB MUI da nam normalne korzystanie z YouTube – programik jest fajny bo umożliwia eksplorację obciążając w mniejszym stopniu komputer jak zabawa pod przeglądarką.

Czy programik polecam – oczywiście że tak.

.

2 myśli na temat “SMTube”

  1. Jednej rzeczy zabrakło mi w opisie, mianowicie tego że program jest w pełni spolonizowany. Pierwszy screen ktory zapodałeś, wcale nie musi mieć tytułów zakładek, most popular, music i sports. U mnie są to najpopularniejsze, muzyka i sporty. Tak samo dalej w preferencjach, zamiast recording ja mam zapis itp. Słowem, najwyraźniej czegoś tam nie ustawileś, albo w QT, albo w samym smTube.

    1. Tak, nie ustawiłem polskiego w QT „asekuracyjnie” ze względu na testowanie różnych programów. Przy ustawieniu języka polskiego SMTube ma polskie słowa jak u ciebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: