ArtEffect 4 – cz.1 – Zakup, wsparcie

Kupiony dopiero w 2018 r. Z drugiej ręki, wyszło trochę taniej (w sumie z wysyłką dałem 65 zł). Dodatkowo dostałem płytę z wtyczkami „Plugin Collection”, którą normalnie kupuje się oddzielnie (w sumie koszt całości to było 120 zł w sklepie Vesalia).

Pudełko zawiera podręcznik programu w języku niemieckim.

Program jest w środku – koperta z płytą, przyklejona do okładki. Jest też krótka ankieta, na odwrocie znajduje się numer seryjny.


Książka może jest dobra (na zdjęciu fragment o pracy z filtrami), niestety ten język… Jeśli chodzi o objętość, numeracja obejmuje okładkę, powiedzmy że ostatnia strona ma numer 154.

Jest problem, ponieważ nie ma nigdzie dostępnej wersji angielskiej. Nawet wersji niemieckiej nie ma w PDF.

Zawartość płyt

Płyta z programem to 161 MB. Jest na niej strona producenta offline, dodatkowe fonty, obrazki, ArtEffect SE w wersji 1.5. Obrazki to nie tylko zdjęcia do wykorzystania, ale także przykłady prac czy alternatywne ikonki.

Płyta z wtyczkami to 496 MB. Jest dołączony Art Effect 2.51. Godny uwagi jest katalog „Colection Manual” – klik w index.htm i załaduje się strona demonstrująca możliwości wtyczek. Jest to wygodne – wybieramy efekt z listy, mały obrazek pokazuje efekt, a duży po kliknięciu w niego pokazuje jak wyglądałby zdjęcie po użyciu danego efektu.

Najważniejszy katalog to Plugins-Collections zawierający efekty i ramki – 485 MB.

Gdzie można kupić program

Alinea  program, wtyczki

Vesalia – programwtyczki

Wsparcie producenta

Haage & Partner

Strona ArtEffect 4 – zawiera informacje na temat programu, i wartościowe odnośniki do innych rzeczy. Oprócz opisu możliwości programu znajdziemy tam między innymi:

Alinea

Od 2006 roku dystrybutorem programów Haage&Partner jest firma Alinea. To ona jest odpowiedzialna aktualnie za wsparcie użytkowników, i ewentualny dalszy rozwój.

http://support.alinea-computer.de

Sens rejestracji jest niewielki. Po zarejestrowaniu dostajemy dostęp tylko do treści dla zarejestrowanego programu. Jest to jedna strona, na niej do pobrania jest demo programu oraz biblioteka wizardy.library.  Jest też kopiuj-wklej z FAQ od Haage&Partner.

Dodatkowo jest wsparcie techniczne (w sensie – można pisać na e-mail). Raczej nie obiecywałbym sobie za wiele. Samo to, że od 2006 roku nie powstał żaden plik o czymś świadczy.

Ważne informacje na temat działania programu

Do prawidłowego działania ArtEffect 4 potrzebna jest nowa biblioteka wizard.library – w wersji dla AmigaOS 4. Konkretnie wersja 51.3 z 15 listopada 2005 r. Można ją pobrać  z kilku miejsc w internecie:

Alinea –  zakładka Freeware, bezpośredni link do pliku (to jest ten sam co po zalogowaniu się jak na obrazku wyżej)

OS 4 Depot – strona z plikiem

Oryginalna biblioteka dołączona do ArtEffect 4 powinna zostać po instalacji usunięta. Dla prawidłowego działania programu nie mogą być dwie wersje biblioteki w systemie, kluczowe lokalizacje to katalog programu oraz LIBS.

ArtEffect 4 sprawia problemy u wielu użytkowników, zwłaszcza oryginalna wersja, na przykład w procesie początkowej konfiguracji. Jak wszystko ustalę co i jak – być może ruszy jakaś szkółka, a przynajmniej napiszę jeszcze jeden artykuł na temat „jak zacząć”. Będą w nim opisane problemy z instalacją, konfiguracją, i pokazane absolutne podstawy.

Dalszy rozwój programu

Plotki o nowej wersji 5 są, Stefan Robl coś „dłubał”, i nawet był pokaz w Essen (2004 r.):

Ostatni trop to zrzut ekranu – 2013 rok – link 1 i link 2

Uwypukliłem ikonkę programu na AmiDocku oraz plik z błędami do poprawki na blacie.

Mało prawdopodobne żeby wyszła nowa wersja ArtEfecta.

 

 

 

Jeden komentarz na temat “ArtEffect 4 – cz.1 – Zakup, wsparcie”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: