O stronie

Strona poświęcona komputerom AmigaOne

AmigaOne – czym jest

Komputery z procesorem PPC. Marka ta została stworzona przez firmę Amiga Inc. Ukazało się kilka modeli, opartych na płytach głównych Teron. Producentem była firma Eyetech.

Nie były to komputery popularne, raczej dla developerów. Dostarczane z systemem Linux i AmigaOS w wersji rozwojowej. Po przepisaniu AmigaOS na PPC ich rola została spełniona. Ostatnie egzemplarze zostały wyprodukowane w 2005 r. Zostały one wyparte i zastąpione przez nowsze konstrukcje firmy ACube.

Linia komputerów AmigaOne została reaktywowana w 2010 r. wraz z powstaniem modelu AmigaOne X1000. Ale to już jest nowa historia, a w zasadzie nowy początek.

Założenie strony – 19.02.2012 r.

Impulsem do powstania było bezproduktywne „miauczenie” na portalach amigowych osób, które nie posiadając amigi w żadnej postaci produkują przy tym setki postów. Przychodzi ktoś „nowy” i nie jest w stanie fizycznie przebić się przez „to” do konkretów…

Tu jest mój kawałek sieci, mały okruszek – jak ktoś coś tu znajdzie pożytecznego – to znaczy że jakiś mój cel został osiągnięty.

Z racji tego że część sympatyków AmigaOS nie ma sprzętu, tudzież są osoby które słabo orientują się w systemie (np. kiedyś mieli A500 tylko do gier, lub wogóle nie mieli Amigi) – nie oszczędzałem na obrazkach. Obrazki są duże i w większości dają się otwierać do pełnej wielkości. Sam pamiętam jak szukając informacji czytałem tekst niekiedy nie bardzo rozumiejąc o czym mowa ;-) W dobie współczesnego internetu – gdy mobilne urządzenia mogą mieć internet o prędkości kilku megabitów – takie oszczędności nie maja sensu.

Strony powstawały w określonej kolejności – takiej, jak zmagałem się z materią ;-) W miarę przybywania treści porządkowałem je, czasem przeredagowując teksty. Obecnie strona ma formę bloga (wpisy na głównej) i stron (podzielonych na kąciki tematyczne).

Zapraszam do lektury.

 

Opublikowano: 17.03.2012 r.
%d blogerów lubi to: