AmigaOS 4 na weekend – wydanie drukiem

Łamiemy kolejne bariery – tak jak magazyn Amiga NG był pierwszym czasopismem w wydawnictwie A2 wydanym w pełnym kolorze, tak mamy wreszcie pierwszą książkę amigową wydaną w pełnym kolorze.

Książka swoje wyczekała – miała być wydana drukiem w okolicy sprzedaży ‚Tabora’. ‚Tabor’ się opóźnił, ale wreszcie jest – więc temat wrócił. Można zamawiać, druk będzie w lutym. Jest nowa okładka, ale zawartość jest ta sama co w wersji PDF.

AmigaOS 4 na weekend (Ksiązka + eBook)

Sprawdziła się zasada, że gdy jest dobra wola po obu stronach porozumienie zawsze jest możliwe. Stąd fajna cena (45 zł), niewiele wyższa od ceny e-booka w swoim czasie.

Dodane 22 lutego

Otrzymałem dwa egzemplarze autorskie od wydawcy. Poniżej zdjęcia jak to wygląda na żywo.

Nie jest to kreda, papier jak do ksero tyle, że gładki. To nie jest papier kredowy, tylko powlekany, dosyć cienki, o gramaturze 115 g. Czerń nie występuje, to znaczy tam gdzie jest czarne kolor jest ciemnoszary, jakby ta czerń była wyblakła. Na szczęście występuje to tylko na kilku obrazkach. Poza tym mankamentem reprezentacja kolorów jest dobra, a druk jest ostry. Zdjęcia były robione o poranku w świetle słonecznym, nie wiem czemu kolor kartek wyszedł żółtawy, w rzeczywistości papier jest biały. Oprawa twarda.

Dodane 11.07.2020 r.:

Nic nie mówię, tylko szelest kartek.

[ ↑ ]
Zabierz mnie na górę!

7 myśli na temat “AmigaOS 4 na weekend – wydanie drukiem”

  1. Nie. Raz, że Empik ma swoją marżę i książka musiała by być droższa. Dwa, jeżeli chcieć puścić do szerszej dystrybucji to trzeba mieć minimalną ilość egzemplarzy, żeby w iluś tam sklepach minimalnie mogło być X sztuk. Tak to mniej więcej działa, podobnie inne kanały – bez kilku tys. egzemplarzy nie ma o czym mówić, niestety. Poza tym Empik wziąłby kasę za wystawienie na półkach a mało kto kupi, więc można wtedy wyjść nawet ze stratą.

  1. As far as I know, there is no need for Amiga NG literature. There were unflattering comments, for example „how do you want money for information in the internet age”, so many things appear only in Polish.

   There is a problem with the translation, because while English is known to many people in Poland, this is not the level to translate the book. You need to know both English and Amiga.
   The second problem is the cost of low-volume printing.

   A table of contents and one chapter was made http://sklep.amiga.org.pl/wp/wp-content/uploads/2019/11/AmigaOS-4-for-weekend-sample.pdf

   So it is planned. If there is interest, we will hurry.

   1. I just purchased a used X5000 motherboard and I’m really looking forward to getting it. Would love to purchase your book also when it’s available in English. With the Tabor coming hopefully you’ll have a lot of interest. I am an Amiga user since 1986 when I got my Amiga 1000… Own many of the classic machines and couldn’t afford an X5000 until just now. I am very excited to get it. Thanks for making the book.
    Tim – Mayflower, Arkansas USA.
    Try my Amiga BBS running on an Amiga 1200 at -> ciaamiga.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: