dalszy rozwój bloga

W roku 2012 opublikowałem równe 60 artykułów. W 2013 r – było to tylko 4. Skąd taki spadek?

Pierwsze sprawa to taka, że trochę tematy się wyczerpały – na dziś na blogu jest 64  (sam w to nie wierzyłem bo „nie widać tyle” ale policzyłem) i jest to sporo. I to mówię o artkach, nie wpisach na pierwszej stronie czy tekstach wprowadzających  takich jak „AmigaOne 500”.

Ale to nie był powód tak wielkiego zaniechania. Powody były dwa.

Pierwszy – mam ambicję pisać o rzeczach o których nie pisze nikt. Stąd poczytny dział „Okolice Amigi” będący publicystyką, czy recenzje nie spotykane gdzie indziej (takie jak programu „Digital Universe”).

Tak się złożyło że 2013 rok był bardzo pracowity dla innych ;-) a nie chciałem powielać tego co już opisywał Mufa bo to bez sensu. Niestety wstawki z Micromart to za mało, a trzymając się konwencji pisania o rzeczach nieopisywanych – ulepiłem jedynie recenzje „Update 6” i „Software Essentials”. Zmieniłem też szatę graficzną bloga. W grudniu ukazało się kolejne 2 artykuły – spadkowy „ARexx” i „Podsumowanie 2013 r”.

Spadkowe – ha, takie co zostały w spadku. To artykuły na słabszym poziomie bądź niewielkie objętościowo które sobie leżały bo nie zdecydowałem się je puszczać aż do tej pory. Drugim takim tekstem który puściłem wczoraj jest „Historia procesorów„. Bynajmniej nie mam zamiaru nadganiać ilości kosztem jakości, zwyczajnie są tematy „krótkie” ale nie chcę je pomijać. Stąd publikacja takich krótszych tekstów (słowo „artykuł” to na wyrost, za mała objętość)

A jaki jest drugi powód takiej posuchy w tekstach w 2013 r.? Ano to sprawa jest poważniejsza. Mam problemy z komputerem, praktycznie nie używam. Czekam teraz na kartę sieciową, i jak nic to nie da – będzie ciężko. Nie lubię udawania, screenfighterem nigdy nie byłem, stali czytelnicy bloga pamiętają może jak pisałem że na forach amigowych zarejestrowałem się jako posiadacz komputera i użytkownik, i nie odpuszczałem w sytuacjach gdy wielu machnęłoby ręką i zmieniło hobby. Jestem dobrej myśli (niepoprawny optymista do końca życia) i liczę na to że wrócę do czynnej aktywności amigowej :-)

2 myśli na temat “dalszy rozwój bloga”

  1. Jeśli mógłbym coś doradzić to poszukaj sobie jakiegoś leitmotivu, do którego mozna by wracać, gdy nie ma za bardzo jak pisać o nowościach. U mnie pełni taką rolę „Alfabet Amigi”. Jeśli jest jakiś nowy ciekawy temat, to piszę o nim. Jeśli jest przestój, wracam do alfabetu, dzięki temu blog Ciagle żyje. Widzę że lubujesz się w wyszukiwaniu zagranicznych stron o Amidze One. Może więc jakiś cykl przybliżający czytelnikom w każdym odcinku jedną z takich stron?

  2. Może nie tyle lubuję – jeżeli coś znajdę (często przypadkowo, przy wyszukiwaniu obrazem) to dzielę się. Uważam że powinno być wiele stron prywatnych, więcej Amigi w sieci a nie oazy na pustyni.
    Myślałem o „alfabecie Amigi” czyli „kto jest kim w amigowym światku”. Może jakiś inny cykl, który dałby się podzielić na odcinki. Na pewno leitmotiv jest dobrym pomysłem na który zwrócę uwagę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: